V posledných rokoch som pracoval
aj pre tieto spoločnosti

Osobné referencie

Poľnohospodár Nové Zámky a.s.

Už ste niekedy zažili, že sa Vám "rozjasnilo"? Že Vám zasvietila povestná žiarovka v hlave? A ak áno, ako často?

Na konzultáciách s profesionálnym koučom pánom Čižinským sa Vám to zaručene stane. Veľa krát. Ja som to prežil a zažívam vždy, keď máme spolu sedenie. Nejedná sa pritom o banálne veci, ale o najdôležitejšie oblasti potrebné pre vrcholového manažéra. A to najmä pri poznávaní seba a ľudí.

V každom z nás je totiž skrytý potenciál a určité preferencie. Nie každý si ich však vie sám odkryť a naplno využiť. Pán Čižinský má však dar. Dar, ktorý si nenechal pre seba, ale práve naopak, vie Vám pomôcť "otvárať šuflíky" Vašej osobnosti. Vie Vám tak pomôcť odhaliť tajomstvo správneho prístupu nielen k sebe, ale najmä k Vašim pracovníkom. A tak Vás môže previesť množstvom dôležitých tém.

Od personálneho auditu, cez organizačnú štruktúru a náplne práce sme prechádzali prierezom všetkého podstatného, čo vrcholový manažér potrebuje poznať. Aby bol jasne zorientovaný vo vízii a cieľoch. Aby vedel pracovať s ľuďmi efektívne a jasne. Aby riešil problémy jednoduchými analýzami s pevným rozhodnutím, čo vedie k tomu, že nemusí tlačiť pred sebou nekonečné balvany nevyriešených úloh a problémov. Aby sa vedel ohodnotiť a doceniť, a tak ohodnotiť a doceniť aj ľudí, ktorí pod ním pracujú. Aby vedel z negatívnych skutočností urobiť príležitosť... A mnoho ďalších okruhov, ktoré keď zvládnete, budete osobnostne rásť.

Pritom sú samozrejme aj chvíle, ktoré môžu byť menej príjemné. A to nielen pri nazeraní na vlastné ja, ale najmä na realitu spojenú s ľuďmi - s Vašim kolektívom, pracovníkmi. No pod vedením pána Čižinského to budete zvládať tak, že sa budete doslova tešiť aj na témy, ktorým ste sa dlhodobo vyhýbali. Pretože, cieľom nie je to, aby ste sa naučili poučky. Vy to pochopíte a precítite. A tak to budete aj v realite prežívať a pracovať s tým.

Ako človek pracujúci vo veľkom Poľnohospodárskom podniku viem, čo je neistota. Od cien vstupov i výstupov je neisté v tomto sektore prakticky všetko. Do poslednej chvíle neviete, aký bude výsledok, lebo celú Vašu námahu môže zmariť jedna búrka. A tak sa dá prežiť len so správnym tímom ľudí.

Všetko je to teda o ľuďoch. Môžete mať tú najúžasnejšiu technológiu, pekné moderné budovy, no najlepšiu firmu mať ešte nemusíte, ak nemáte správnych ľudí alebo ak neviete s nimi pracovať. Bez tohto poznania len ťažko dosiahnete dlhodobo stabilný úspech. Z riadenia firmy je teda personálna oblasť najdôležitejšia. A ja som rád, že je na Slovensku expert, ktorý vie v tejto oblasti nesmierne pomôcť. Ale hlavne je to človek, ktorý to robí ľudsky, priamo a srdcom. A tak sa oveľa ľahšie pod jeho vedením človek posúva vpred. Je to pán Emil Čižinský. A ja mu úprimne ďakujem za jeho koučing a pomoc pri zvládaní manažérskej pozície.

P.S.: Nie je nič krajšie, ako si "oprášiť" plece, na ktorom "sedel" problém a on "spadol" vyriešený dole... Ak chcete vedieť o čom to je, tak to skúste aj Vy...

Ing. Marek Šimunek Predseda Predstavenstva a Generálny Manažér

Algate s.r.o. Bratislava

Pán Apfel už viac, ako 20 rokov vlastní a vedie firmu, ktorá vyrába a inštaluje špičkové hliníkové vstupné brány a vstupné komunikačné a zábranové systémy. Hlavne v Bratislave prejde ich dielami denne tisíce užívateľov. Objednávka znela: vykonať personálny audit s cieľom zefektívniť organizačnú štruktúru. Po pár dňoch bolo hotovo a s odstupom času mi pán Apfel poslal takúto referenciu: P. Čižinský má priame a príjemné vystupovanie. U nás v Algate zamestnancov a externistov vypočul, vyhodnotil a mne otvoril oči… Áno, nebol “lacný”, no  jeho honorár bol len zlomkom ušetrených nákladov. Ak by som jeho služby a odhad využil už pri nábore zamestnancov, ušetril by som drahocenný čas a peniaze.

Stanislav Apfel konateľ

ADVOKÁTSKA KANCELÁRIA KADUC & PARTNERS s. r. o.

Trúfnem si povedať, že náš tím je po odbornej stránke mimoriadne zdatný. Medzery však máme v tzv. soft skills. Konkrétne v predaji našich služieb novým klientom. Pán Čižinský tieto nedostatky zadefinoval pomere komplexne. Na následnom celofiremnom workshope sa ukázalo, aké správne rozhodnutie bolo začať spoluprácu práve s ním. Výsledkom ľudského, odborného a nevtieravo empatického prístupu je posun našej spoločnosti o pomyselný míľový krok vpred v oblasti predaja. Spolupráca trvá naďalej a na pravidelných stretnutiach rozoberáme, čo všetko sa dá ešte zlepšiť a hlavne, ako to urobiť tak, aby boli spokojní nielen kolegovia, ale hlavne naši klienti.

JUDr. Ing. Miroslav Kadúc, PhD. 

Premium Star Hotels, a.s.

Employer Branding bola v hospitality segmente vždy vzdialená téma. Po výstupe z interného HR auditu sme sa s Emilom dohodli na spolupráci na pozícii Interim HR partner. Počas našej spolupráce Emil aplikoval svoje dlhoročné skúsenosti z korporátu veľmi flexibilným spôsobom, pomohol nám napríklad aj v oblasti metriky a vždy vedel položiť tú správnu "koučovaciu" otázku.

Jaroslav Kubaľa CEO Premium Stars Hotel

Svaman s.r.o.

Spoluprácu s p. Čižinským hodnotím veľmi pozitívne, lebo naplnila moje očakávania. Pôvodnú objednávku služby Personálneho auditu pre ekonomické oddelenie, sme vzápätí rozšírili na všetkých THP pracovníkov a na vzdelávanie obchodníkov v našej maloobchodnej sieti Svamania.

Ing. Milan Majtán Generálny Riaditeľ a spolumajiteľ spoločnosti

Reos s.r.o.

Konzultácie, koučing, mentoring a vzdelávanie s p. Čižinským bol pre mňa osobne obohacujúci zážitok a pre našu spoločnosť zmysluplná investícia. Obchodné vyjednávanie, vedenie ľudí a strategické aktivity budem stavať na poznámkach z konzultácií určite niekoľko rokov.

Radim Hutta Reos s.r.o. Riaditeľ a spolumajiteľ spoločnosti

Dohodnime si úvodnú konzultáciu zdarma! cizinsky@heroeseb.sk